Dr. Feride ÇelikSanat Danışmanı

Lisans öğrenimimi Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde tamamladım. Yüksek Lisansımı Yeditepe Üniversitesi Sanat Yönetimi bölümünde Marcus Graf danışmanlığında tezli olarak bitirdim. Tez başlığım “2010 İstanbul Avrupa Kültür Başkenti Kapsamında: Taşınabilir Sanat.”

Işık Üniversitesi Sanat Bilimi Doktora programını bitirdim. Prof. Balkan Naci İslimyeli danışmanlığında “Türk Sinemasında İç Göç Filmlerinde Birey ve Mekan Algısı (1960-2009)” başlıklı tezi yazdım.

“Deyim Sanat” Galerisi’nde sanat danışmanlığı ve sergi küratörü olarak çalıştım. “Galerimiz” galerisi için de “Yenebilir Sanat” başlığı altında sanat projesi gerçekleştirdim. Halen “Galerimiz” ve başka galerilerle sanat projeleri ve sergi küratörlüğüne devam etmekteyim.

Avrupa Parlementer Meclisi Ödüllü Baksı Müzesi’nde proje koordinatörü ve Baksı Kültür Sanat Vakfı’nda yönetim kurulu üyesiyim.

Yedi Kültür Sanat, L’atelier, Artkolik, Oyuncak Müzesi, Studio Masterpiece, Narmanlı Sanat ve Co-11 Sanayi gibi kültür sanat platformlarında tablo analizi, modern sanat akımları derslerinin yanı sıra Sofos ve Lika Travel gibi turizm şirketlerine de sanat danışmanlığı hizmeti vermekteyim.

TANITIM SUNUMU

Tanıtım sunumunu bilgisayarınıza indirerek, Müzemiz hakkında detaylı bilgileri yakından inceleyebilirsiniz.