‘Bayburt Taşı ve Çini’ Sergisine Hazırlanıyoruz

İş adamı Kenan Yavuz’un doğduğu coğrafyaya bir armağanı olarak yükselen Kenan Yavuz Kültür Evi Bayburt’a değer katmaya devam ediyor.

2015 yılından bu yana birçok etkinliğe kapı aralayan Kenan Yavuz Kültür Evi, temmuz ayı içerisinde açılacak olan Bayburt Taşı ve Çini sergisine hazırlanıyor.

Osmanlı mimarisinin özel bir örneği, Bosna Hersek’in simgelerinden olan Tarihi Mostar Köprüsünü yeniden inşaasını gerçekleştirmesiyle bilinen taş ustası Ömer Kırmızı tarafından sürdürülen çalışmalar son aşamaya geldi.

Sergilenecek olan Bayburt Taşı örneklerinin proje kapsamındaki yerlerine montesinin gerçekleştirildiği Kenan Yavuz Kültür Evi’nde, özellikle geçmişte çinileriyle ünlü Bayburt Kalesi’nde yeniden çini çalışması düşünülen bugünlerde projeye ilham olması yönünden de önemsenerek hayata geçirilen sergi yaz sezonu boyunca gezilebilecek.

Uluslar arası Dede Korkut Kültür Sanat Şölenleri programı içerisinde önemli bir yeri dolduracak olan Kenan Yavuz Kültür Evi’nde ayrıca sergi açılışının yapılacağı günün akşamında konser etkinliği de yer alacak.

50’ye yakın gazeteciyi ağırlayacak

Öte yandan Kenan Yavuz Kültür Evi haftasonu kapılarını 50’ye yakın gazeteciye açacak. Bayburt Gazeteciler Cemiyeti ev sahipliğinde gerçekleşecek olan Karadeniz Gazeteciler Federasyonu 3. Olağan Genel Kurul Kongresi’ne katılmak için Bayburt’a gelecek olan bölge gazetecileri programında Kenan Yavuz Kültür Evi gezisi de yer alıyor.

TANITIM SUNUMU

Tanıtım sunumunu bilgisayarınıza indirerek, Müzemiz hakkında detaylı bilgileri yakından inceleyebilirsiniz.