Başkan Erdoğan’ı evine davet eden Alime teyze: ‘Emrin olur geleceğim’ dedi

https://www.sabah.com.tr/gundem/2023/01/26/baskan-erdogani-evine-davet-eden-alime-teyze-emrin-olur-gelecegim-dedi

Başkan Erdoğan’ı evine davet eden Alime teyze: ‘Emrin olur geleceğim’ dedi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülleri Töreni’nde ödüle layık görülen Kenan Yavuz’un annesi Alime Yavuz’un, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşme hayali gerçek oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı gördüğünde ki duygularını SABAH’a anlatan Alime Yavuz, “Görünce çok heyecanlandım, ağladım. 2001 yılından beri görmek istiyordum. Allah sağlık versin” dedi.

Başkan Erdoğan’ı evine davet eden Alime teyze: ‘Emrin olur geleceğim’ dedi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülleri Töreni’nde ödüle layık görülen Kenan Yavuz’un annesi Alime Yavuz’un hayali gerçek oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı çok seven Alime Yavuz, yıllardır görmek istediği Erdoğan’a, “Çok şükür görmeye geldim. Kete getirecektim izin vermediler geldiğinde kete yaparım sana. Çabuk gel ölürüm falan bir daha görür miyim seni?” dedi. Buna karşılık Cumhurbaşkanı Erdoğan’da Bayburt’ta Alime Yavuz’u ziyaret etme sözü verdi. Hayali gerçek olan Alime teyze, SABAH’a duygularını paylaştı.

GÖRÜNCE HEYECANDAN AĞLADIM

Yavuz, “Reis yetimlerin, ihtiyarların elinden tuttu. Evvelden ilaç almak için kuyruğa girer alırdık, şimdi evlerin içine girdi. Bundan büyük nimet olur mu? Yurdumuzu şenlendirdi, bizi düşman elinden kurtardı. Denize köprü kurdu, bütün Türkiye’yi ayağa kaldırdı, kıymet verdi şeref verdi. Uşaklarıma ne kadar dua ettimse ona da o kadar dua ettim. Görünce çok heyecanlandım, ağladım. 2001 yılından beri görmek istiyordum. Allah sağlık versin. Evvelden lastik bulamıyorduk giymeye, şimdi fakiri olsun zengini olsun çifter çifter ayakkabısı var” ifadelerini kullandı.

“EMRİN OLUR GELECEĞİM” DEDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile konuştuklarını aktaran Alime teyze, “Başkanım çok arzu ediyordum seninle görüşmeyi. Rüyamda bile gördüm seni dedim. Buyurun gelin size tandır ketesi yapayım. Bak ben geldim yaşlı olarak ben de sizi bekliyorum, gelip görmenizi istiyorum dedim. Çok teşekkür etti. 3 kere elimi öptü. Ben ona 2001 senesinden beri dua ediyorum. Bayburt’a kete yemeye gelecek. Ben 88 yaşındayım geldim onu gördüm, o da gelip beni görecek. Söz verdi. ‘Emrin olur geleceğim’ dedi. Kete, su böreği, ballı börek, lor dolması yapacağım gelince. Pişecek malzeme çok.” ifadelerini

TANITIM SUNUMU

Tanıtım sunumunu bilgisayarınıza indirerek, Müzemiz hakkında detaylı bilgileri yakından inceleyebilirsiniz.