Yeni Mekanlarımızı Ziyarete Açtık

Çocuklara sinema keyfi sunmaya devam ediyoruz. Kenan Yavuz Kültür Evi ve Etnografya Müzesi’nde bulunan 250 kişilik amfi yine Bayburt’un çocuklarını ağırladı.

Beşpınar Köyü’nde yapılan anonslar sonrası özellikle köy çocuklarının özel ilgi gösterdiği film gösterisine Bayburt merkezden ve çevre köylerden de katılım oldu. Aileleri ile birlikte Kenan Yavuz Kültür Evi ve Etnoğrafya Müzesi’ne gelen çocuklar sergilenen eserleri gezdikten sonra yaklaşık 2 saat sinema keyfi yaşadı.

Kurucumuz iş adamı Kenan Yavuz, kültür evinin bir misyonunun da gençlere ve çocuklara sosyal ve kültürel açıdan çeşitli alternatifler sunmak olduğunu belirtti.

Yavuz, amacının, öncelikle çocuklara doğdukları toprakları sevdirmeye çalışmak olduğuna dikkati çekerek, şöyle devam etti:

“Çocuklarımızın yaşamlarını gelecekte de burada idame ettirebilecekleri düşüncesini oluşturmaya çalışıyoruz. Zira büyük kentin cazibesi ve modern yaşamı çocuklarımızı, gençlerimizi inanılmaz şekilde cezbediyor. Bu cazibe maalesef nüfusun giderek azalmasına neden oluyor. Bu sosyal bir problem ve bu sorunu mutlaka toplum olarak yenmemiz lazım. Nitelikli, kaliteli, yetişmiş gençlerin üniversitelerden mezun olduktan sonra da kendi topraklarında kalmalarını ve bu topraklarda üretime yönelik şeyler yapmalarını sağlamalıyız.”

TANITIM SUNUMU

Tanıtım sunumunu bilgisayarınıza indirerek, Müzemiz hakkında detaylı bilgileri yakından inceleyebilirsiniz.