Müzemizde Öğrenci ve Çocuk Şenliği

Çocuklara sinema keyfi sunmaya devam ediyoruz. Kenan Yavuz Kültür Evi ve Etnografya Müzesi’nde bulunan 250 kişilik amfi yine Bayburt’un çocuklarını ağırladı.

Beşpınar Köyü’nde yapılan anonslar sonrası özellikle köy çocuklarının özel ilgi gösterdiği film gösterisine Bayburt merkezden ve çevre köylerden de katılım oldu. Aileleri ile birlikte Kenan Yavuz Kültür Evi ve Etnoğrafya Müzesi’ne gelen çocuklar sergilenen eserleri gezdikten sonra yaklaşık 2 saat sinema keyfi yaşadı.

Kurucumuz iş adamı Kenan Yavuz, kültür evinin bir misyonunun da gençlere ve çocuklara sosyal ve kültürel açıdan çeşitli alternatifler sunmak olduğunu belirtti.

Yavuz, amacının, öncelikle çocuklara doğdukları toprakları sevdirmeye çalışmak olduğuna dikkati çekerek, şöyle devam etti:

Bayburt Valimiz Sayın Cüneyt Epcim ve Milli Eğitim Müdürümüz sayın Cengiz Karakaşoğlu ile 1 Eylül 2019 Salı günü imzaladığımız protokol ile müzemizde öğrenci ve çocuk şenliği düzenlemeyi taahhüt ettik.Milli eğitim müdürlüklerimiz ile birlikte 2020 Haziran ayı başında düzenlenecek etkinlikler ile bize ait güzellikleri çocuklarımızın zihninde canlı tutmayı hedefliyoruz.Digital dünyanın köleleştirmeye çalıştığı çocuklarımızı sosyal hayata çekmeye,milli ve manevi kültürümüzün özü ile buluşturmaya,yazma,konuşma ve düşünme yeteneklerini geliştirmeye gayret edeceğiz.Dede Korkut Türk kimliği kütüphanemizde masal günleri tertip edeceğiz.Çocuklarımızın dinleme ve okuma melekelerini keyifli sunumlar ile canlı tutmayı amaçlıyoruz.Modern dünyanın bireyselleştirerek mekanik bir tüketim aracına dönüştürmek istediği gençlerimizi bu acımasız çarkın içine terkedemeyiz.Müzemizde gerçekleştireceğimiz bu küçük direnişe katkı koyulmasını arzu ediyoruz.

TANITIM SUNUMU

Tanıtım sunumunu bilgisayarınıza indirerek, Müzemiz hakkında detaylı bilgileri yakından inceleyebilirsiniz.