Kenan Yavuz Etnoğrafya Müzesi, Göçmen Çocuklarla Şenlendi

Etnoğrafya Müzesi, Bayburt’ta ikamet eden göçmen aieleri ağırladı. Bayburt Göç İdaresi İl Müdürlüğü ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün çalışması ile tespiti yapılan ve Bayburt’ta ikamet eden 100’a yakın çocuğa Kenan Yavuz Kültür Vakfı tarafından okuma ve oyun seti hediye edildi.

Aileleri ile birlikte müzeyi ziyaret eden çocuklar, müzenin kurucusu iş adamı Kenan Yavuz ile Göç İdaresi İl Müdürü Hüsnü Yağmur’un elinden hediyelerini aldıktan sonra müzeyi gezdiler. Göç İdaresi İl Müdürü Hüsnü Yağmur,  Kenan Yavuz Kültür Vakfı’na teşekkür etti ve etkinliğin gerek aileler ve gerekse çocuklar için çok müstesna bir anı olduğunu söyledi.

Müzenin kurucusu iş adamı Kenan Yavuz ise, eğitime, dolayısıyla çocuklara önem vermeye çalıştıklarını, çocuklara yönelik etkinlikler düzenlediklerini hatırlatarak, göçmen aieler bizim misafirlerimiz, onların çocukları da başımızın tacı. Müzenin faaliyet programında yer alan Çocuk Şenliği bu yıl pandemiden dolayı aksadı. Tüm çocuk etkinliklerimizde göçmen yavrularımızı özellikle burada ağırlayacak ve onların büyüdükleri Bayburt’ta güzel hatıralar biriktirmelerini sağlayacağız” dedi.

TANITIM SUNUMU

Tanıtım sunumunu bilgisayarınıza indirerek, Müzemiz hakkında detaylı bilgileri yakından inceleyebilirsiniz.